Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 7539117



*

nr 753 9117


Ulf Lundell

(f. 1949), Sverige


Färglitografi , Ulf Lundell (f. 1949), -90, bladets mått: 75x57


Ulf Lundell, svensk musiker, författare och målare född i Stockholm 1949.

Följerätt

Ja

Utrop:

1.500 kr

Såld:

2.600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 16 april 2012
kl 19:35:35


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
11/4 08:20:07 1      850 kr
12/4 17:12:52 2      750 kr
12/4 17:13:05 2      850 kr
13/4 09:41:42 2      900 kr
13/4 23:52:49 3      1.600 kr
14/4 09:16:19 2      1.000 kr
14/4 09:16:30 2      1.200 kr
15/4 16:55:20 4      1.600 kr
15/4 16:56:20 4      1.700 kr
15/4 20:11:21 5      2.400 kr
16/4 13:48:53 6      2.500 kr
16/4 17:32:28 3      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Ulf Lundell

Ulf Lundell, svensk musiker, författare och målare född i Stockholm 1949.

Läs mer om Ulf Lundell
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulf lundell
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:32
  • 6449 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:38
  • 6690 Färglitografi
    Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:49




Ladda ner broschyr